sadsad x
asdasd
Filtre
Toplam 63 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Lokum Çeşitleri

Birbirinden lezzetli meyve özleri, çeşitli aromalar ve kuru yemişler kullanılarak tatlandırılan geleneksel şekerlememiz lokumun en nefis seçeneklerini; Malatya Pazarı Palancı’nın zengin ürün yelpazesinin bulunduğu online kataloğunda keşfedebilirsiniz! Her damak tadına hitap edebilecek şekilde üretilen lezzetli ve sağlıklı lokum çeşitlerinin yer aldığı online katalogda siz de ister kendinize ister sevdiklerinize hediye etmek için tercih edebileceğiniz alternatifleri keşfedebilirsiniz!

Asırlardır Değişmeyen Türk Lezzeti…

Osmanlı geleneğinin bir parçası olarak saray mutfağından günümüze kadar taşınan lokum, 600 yılı aşkın süredir popülerliğini yitirmeden tüketilen besinlerden biridir. Osmanlı’da padişahlar için özel tariflerle hazırlanan, Avrupa’ya ‘Turkish delight’ adıyla tanıtıldıktan sonra zamanla tüm dünyaya yayılan bu şekerleme; su, şeker ve nişasta bileşenlerinden oluşan oldukça sağlıklı bir gıdadır. Arapçadaki boğazı rahatlatan anlamına gelen ‘rahat – ul hülkum’ isminden türetilen lokum, böbrek sorunları başta olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde tercih edilen besin kaynakları arasında yer alır.


Protein, potasyum ve kalsiyum bakımından zengin olan lokum çeşitlerinin bulunduğu Malatya Pazarı Palancı’nın online kataloğunda; geleneksel ve fitil olmak üzere iki ayrı sunum şekline sahip ürünler yer alıyor. Fındık, fıstık, nar, gül, çikolata ve benzeri aromalarla üretilen bu ürünler; tek sefer ya da çifte kavrulmuş seçeneklerin yanı sıra helvalı, nugalı ve meyveli lokumları da barındırıyor. Hediye amaçlı tercih edilebilecek özel paketlere yerleştirilmiş sunumlar ile kilo ya da gram ile satın alınabilecek alternatiflerden oluşan online katalogda, her ihtiyaca uygun seçeneğe ulaşmak mümkün.


Türk tarihinin değişmeyen ve eskimeyen lezzetlerinden biri olan lokum çeşitlerine siz de sağlıklı besinlerin güvenilir adresi olan Malatya Pazarı Palancı’nın online kataloğunda göz atabilirsiniz. Dilediğiniz ürünleri kolay ve güvenli ödeme sistemleri ile günün her saati satın alabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.